VÝPRODEJ Z 1399.- Ultrazvukový obojek /Výprodej z 560,-
Návod k obsluze
Krok 1 - výměna baterií
Životnost baterie závisí na počtu vyslaných UTZ signálů, průměrná délka je cca měsíc.
Krok 2 - zkouška zařízení
Uchopte přístroj tak, abyste prstem zakryli reproduktor a tím utlumili zvuk (obrázek 3). Foukněte několikrát na mikrofon, přístroj by měl vydat ostrý zvuk. Pokud se tak nestane, zkontrolujte zda je správně vložena baterie a postup zopakujte.
Krok 3 - nastavení citlivosti mikrofonu
Na straně přístroje najdete spínač označený „High/Low". Nejprve nastavte na Low - nižší citlivost, pokud přístroj psí štěkání nezaznamená, teprve potom zvyšte na „High". (obrázek 4)
Krok 4 - připojení přístroje k obojku
Tloušťka materiálu obojku by měla být nejlépe 1,6mm. Protáhněte obojek oběma otvory k tomu určenými, poté se ujistěte, že přístroj je umístěn přímo uprostřed obojku naproti sponě a pes jej má na hrdle (obrázek 5). Mikrofon nemusí zaznamenat štěkání, je-li přístroj na straně nebo na obojku volně visí. Také doporučujeme odstranit z obojku
všechny přívěsky (obrázek 6).
Krok 5 - sledování první reakce
Po nasazení obojku s přístrojem psovi sledujte bedlivě jeho chování. Pes může být v prvním okamžiku překvapen a polekán. Odnaučování štěkotu může trvat i pár dní, je to individuální u každého psa.
Upozornění: Nikdy nepřikládejte přístroj přímo k uchu psa ani člověka. Uchovávejte mimo dosahu dětí. Nenechte psa přístroj kousat. Přístroj není vodotěsný, nesmí se dostat do styku s vodou. Pokud dojde k navlhčení (např. při dešti), vyjměte baterii, vytřeste ven případnou vodu a nechte vyschnout. (obrázek 8)
VÝCVIK
Štěkání je přirozeným projevem všech psů. Někdy může být ovšem problémem pro jejich majitele. Zodpovědný majitel by neměl nechat svého psa znepříjemňovat štěkáním život ostatním.
Dříve než psovi Ultrazvukový obojek proti štěkání nasadíte, uvažte v jaké situaci by měl být poprvé použit. Měla by to být chvíle, kdy bude pro psa co nejjednodušší se odnaučit štěkání. Když budete cvičit psa v situaci, kdy je rozptylován, nemusí si správně výcvik osvojit . Např. pokud pes prvně s nasazeným obojkem zaštěká v momentě, kdy přichází návštěva, může si nepříjemný ultrazvukový signál spojit právě s příchozí návštěvou a ne se štěkáním.
Prvotní situace s nasazeným obojkem by měla proběhnout ve Vaší přítomnosti, pozorujte jeho reakce na vylaný ultrazvukový signál následkem štěkotu.